Oświetlenie zostanie zamontowane po zachodniej części pierwszego stawu do mostu, wzdłuż projektowanej alejki. Do jej oświetlenia posłuży jedenaście 5-metrowych słupów kompozytowych z podświetleniem wewnętrznym, przypominających wyglądem korę brzozy, zakończonych aluminiową oprawą. Źródłem światła będą diody LED.

- Kompozytowe słupy są wytrzymałe i nie ulegają korozji, a oprawy ze źródłami LED są energooszczędne, co przekłada się na koszty eksploatacji – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - Takie latarnie - drzewa zamontowano m.in. w Chorzowie. Oświetlenie dotychczasowych alejek pozostanie bez zmian.

O ile wystarczy środków w budżecie projektu, to na pierwszym stawie pojawi się nowy, pływający pomost rekreacyjny, przy którym będą mogły cumować kajaki i rowery wodne. Oczekiwane wymiary pomostu: szer. 2 metr, dł. ramienia prostopadłego do brzegu - 12 m, dł. ramienia równoległego w dwóch wariantach - 19 lub 25 m, 5-metrowy trap.

- W przetargu na budowę oświetlenia oferty złożyło 11 firm, cztery w przetargu na dostawę i montaż pomostu rekreacyjnego – dodaje Klimek. - Na dniach wybór wykonawców. Nowe oświetlenie i pomost mają być zamontowane do połowy maja.

Jak Wam się podoba taki pomysł?