- Mamy wielkie nadzieje, że pandemia już nas nie zatrzyma i tegoroczne lato będziemy mogli spędzić wspólnie z mieszkańcami naszego miasta – powiedział 20 maja podczas konferencji „pod chmurką” radny Gabriel Grzejszczak.

Pabianiccy politycy planują zorganizować - wzorem poprzednich lat – charytatywne rajdy rowerowe. W 2018 roku, dzieki wpisowemu, udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych na rzecz pabianickiej porodówki. Rok później rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na aparaturę do KTG, która monitoruje pracę serca dziecka w łonie matki.

- Zebraliśmy wtedy ponad 5 tysięcy złotych. Niestety na ten sprzęt potrzeba sporo więcej – powiedział radny Grzejszczak. - W związku z tym, wpisowe z tegorocznych rajdów mamy zamiar przeznaczyć na kontynuację tej zbiórki.

Kiedy miałyby się odbyć imprezy? Tego na razie nie wiadomo.

- O szczegółowych datach będziemy informować. Jak tylko pojawi się informacja o luzowaniu obostrzeń – zapewnił Gabriel Grzejszczak.

W planach jest też zorganizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka, które przed pandemią, co roku, gromadziło tłum mieszkańców naszego miasta.

- Tegoroczne święto chcemy zorganizować na przełomie września i października – dodał radny.