W Parku Słowackiego są cztery komplety szachów plenerowych.

- W sierpniowe soboty w porozumieniu z kinem Tomi będę organizował tam turnieje - mówi Krzysztof Długosz, organizator. - Licząc na dużą frekwencję, sobotnie spotkania odbywać się będą dwuetapowo.

Od godz. 11.00 odbędą się przed kinem Tomi eliminacje (turniej normalnego blitza - ilość rund określona będzie przed turniejem), który wyłoni 8 finalistów.

Od godz. 16.00 finaliści (ośmiu) zagrają w parku turniej systemem “każdy z każdym” po 15 minut na partię w “szachy biegane” (zegar będzie ustawiony ok. 5 metrów od szachownicy).

Prawo gry w turniejach mają wszyscy!! Zgłoszenia za pośrednictwem e-maila: dlugosz@vp.pl, lub telefonicznie: 505 831 675 do czwartku włącznie (godz. 23.59).

 

Wpisowe:

  • 30 zł, z czego 10 zł na koszty organizacyjne

  • 20 zł dla mieszkańców Pabianic

  • dla juniorów/ek zniżek nie ma, bo oni są uprzywilejowani w szachach bieganych

  • dla zgłaszających się po terminie wpisowe wzrośnie o 5 zł!

 

- Wszystkie pieniądze, po odliczeniu kosztów organizacyjnych, przeznaczone będą dla finalistów. Podział ustalony będzie każdorazowo przed finałem – zapowiada Długosz. - Będą również nagrody dodatkowe. Impreza rodzi się w trybie błyskawicznym, więc potraktujmy je, jako niespodzianki. W turniejach pabianickich zawsze to były miłe niespodzianki.

W razie niepogody turnieje przesunięte będą na niedzielę. Decyzja będzie podjęta w sobotę o godz. 8.30 i opublikowana na stronie https://www.facebook.com/szachyparkowe/

Oficjalna strona turniejów: https://www.facebook.com/szachyparkowe/