To okazja, żeby rozejrzeć się i pozbierać to, co szpeci i zaśmieca naszą okolicę. 

– Nie pierwszy raz i nie ostatni zapraszamy do wspólnego sprzątania Pabianic – mówi radna miejska Aleksandra Stasiak.– Spotkajmy się i razem pozbierajmy śmieci.

– Łączymy siły dla wspólnego dobra. Do akcji włączają się radni miejskiego i powiatowego Koalicyjnego Klubu Radnych, a także Lewica, Blok Samorządowy Razem i Platforma Obywatelska – wylicza Gabriel Grzejszczak, radny miejski.

Sprzątany będzie Bulwar Kruschego, okolica amfiteatru w parku Wolności oraz ulica Szpitalna, między Myśliwską a Chabrową. Worki na śmieci oraz rękawiczki zapewniają organizatorzy akcji.

Od kiedy sprzątamy Ziemię? W 1969 r. John McConnell taki pomysł zgłosił na konferencji UNESCO. 21 marca 1970 roku ogłoszono po raz pierwszy na świecie Dzień Ziemi w San Francisco. Minęło aż 39 lat, gdy ONZ w 2009 roku ogłosiło dzień 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

– Akcje sprzątania świata są nie tylko dobrym sposobem na poprawę stanu otoczenia i zmniejszenie negatywnego wpływu człowieka na przyrodę, ale również okazją na edukowanie młodzieży oraz społeczeństwa o odpowiedzialnym podejściu do środowiska – mówi Anna Bujacz, radna powiatowa.