To niesamowite wyróżnienie, zwłaszcza dlatego, że Tkalnia tak naprawdę dopiero się „rozkręca”. Docelowo, w bijącym w niej sercu miasta, każdy znajdzie coś dla siebie. Oto krótka zapowiedź

Tkalnia to prawdziwa architektoniczna „perełka”. Zachwyca nie tylko pabianiczan, ale przyjezdnych z wielu regionów. Wybudowana na terenie dawnego zakładu Krusche&Ender zachowała włókienniczy charakter Pabianic.  Miejsce doceniane jest nie tylko przez wygląd, ale i przede wszystkim użyteczność. Pabianiczanie wreszcie nie muszą jeździć do Łodzi, żeby zrobić zakupy w sklepach swoich ulubionych marek. Do tego, centrum handlowe właśnie zostało docenione na szczeblu ogólnopolskim. Tkalnia otrzymała nagrodę prestiżowym plebiscycie Property Design Awards 2020, w kategorii Bryła: centrum handlowe. Pabianicka inwestycja rywalizowała tu z popularnymi galeriami, w tym potężną Galerią Młociny w Warszawie. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że sam plebiscyt oparty jest na obradach oraz głosowaniu branżowych ekspertów, jak również na głosowaniu internautów. Pabianiczanie mieli więc w tym też swój niemały udział. Jest to pierwszy projekt w historii Pabianic, który zdobył nagrodę w tym prestiżowym plebiscycie.

Kolejne restauracje, place zabaw i dodatkowe „piętro”

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia hucznie otworzyło się w czerwcu. Rozpoczął się zakupowy szał w sklepach ulubionych marek. Do Pabianic zawitały kolejne sieci sklepów, których dotąd nie było. Są to m.in. Sinsay, Diverse, Hebe, Smyk, KiK, czy Empik. Dodatkowo kompleks rozrywkowy wzbogaciło 4-salowe kino Helios. Tkalnia to też miejsce spotkań, a więc nie mogło tu zabraknąć oferty gastronomicznej. Popularnością cieszy się lokalna kawiarnia Kraina Słodkości. Jest też Sushi Zone, NewYork Hot Dog, Crazy Bubble Tea, a na zewnątrz Kołacz na Okrągło i Bafra Kebab. Na tym jednak nie koniec. W Tkalni znajduje się jeszcze jedno spore pomieszczenie, które przed sezonem wakacyjnym wypełni się stolikami. Otworzy się tu kolejny lokal gastronomiczny, nowość w Pabianicach. Miejsca dla nikogo tu nie braknie, bo lokal będzie miał na zewnątrz również swój ogródek ze stolikami. Kolejna nowość gastronomiczna znajdzie się w pasażu Tkalni. Wiosną otworzy się tu bistro „Coś się kroi” serwujące śniadania i obiady. Jak zapewniają inwestorzy, to nie koniec kulinarnych niespodzianek.

W pasażu powiększy się też przestrzeń relaksacyjna oraz przybędzie atrakcji dla najmłodszych. W przygotowaniu są dwie antresole o łącznej powierzchni aż około 200 m2. Oznacza to, że już w marcu będzie można zjeść i odpocząć również… na górze. Nad kawiarnią Kraina Słodkości znajdzie się strefa relaksu z wygodnymi kanapami, fotelami i pufami. Będzie można tam wygodnie i w spokoju wypić kawę, poczytać książkę czy umówić się na spotkanie. Druga antresola urządzona nad Sushi Zone i NewYork Hot Dog stanie się strefą dla dzieci i młodzieży. Zostanie tam zamontowany efektowny plac zabaw, wygodne pufy oraz dwa stanowiska dla graczy z zamontowanymi konsolami Playstation 4. W Walentynki zaś w pasażu handlowym przy wejściu od parkingu stanie 6-metrowy, świecący napis „I <3 Pabianice”. Ten symboliczny napis z pewnością spodoba się pabianiczanom i świetnie nada się do robienia pamiątkowych zdjęć.

Na zewnątrz też wiele się zmieni. Nieopodal głównego wejścia do Tkalni od strony parkingu wiosną otworzy się Żabka, a przed sezonem letnim powstaną kolejne dwa place zabaw dla dzieciaków. 

Aby wykorzystać każdą przestrzeń, inwestorzy planują poszerzyć przestrzeń lokalową o… nowoczesne i estetyczne kontenery na lokale usługowe, które staną za ostatnim rzędem miejsc parkingowych. Będą mogły się tu otworzyć np. piekarnia, kwiaciarnia, dorabianie kluczy… Aktualnie trwa poszukiwanie chętnych przedsiębiorców. Atrakcyjny czynsz będzie zachętą dla lokalnych firm, którzy są w Tkalni bardzo mile widziani.

Samowystarczalny kompleks

Inwestor A&A, Adrian Majsterek od początku dążył do tego, by tu  w centrum miasta powstał wyjątkowy kompleks, służący mieszkańcom. Nie tylko Tkalnia ma spełniać tę rolę. 

Niedawno od strony ul. Grota-Roweckiego otworzyła się też pierwsza w Pabianicach Castorama. Mało kto wie, że jest ona częścią rosnącego tu kompleksu Tkalnia Home. Docelowo uzupełnieniem marketu budowlanego będą sklepy meblowe, salony z wyposażeniem wnętrz itp. Tak, by każdy urządzający swoje cztery kąty, znalazł wszystko na miejscu. Trwają właśnie rozmowy i negocjacje z najemcami. 

 

Tkalnia dla każdego

W pasażu Tkalni ulokowana jest scena. Przed końcem lutego zostanie wyposażona w stałe, profesjonalne nagłośnienie.. Scena jednak nie będzie wykorzystywana wyłącznie podczas komercyjnych wydarzeń. To miejsce również dla mieszkańców. Ma służyć każdemu, kto zechce zorganizować sobie tu próbę, koncert, czy inne publiczne wystąpienie artystyczne. Tkalnia udostępnia ją za darmo.