Po pandemicznej przerwie mogliśmy nareszcie świętować z pompą Dzień Dziecka. Rodzinny festyn odbył się w 5 czerwca, między godziną 14.00 a 19.00. Na terenie Lewityna przygotowano mnóstwo darmowych atrakcji dla najmłodszych pabianiczan – m.in. dmuchańce i eurobungee. Przez cały czas na scenie odbywały się występy artystyczne. Zaprezentowali się podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury, Strefy Ruchu, Akademii Capoeira oraz Szkoły Podstawowej nr 8. Występy młodych i zdolnych przeplatały się z przeróżnymi konkursami.

O 16.30 rozpoczęła się wyczekiwana bitwa wodna. Pabianiczanie uzbrojeni w pistolety napełnione wodą (rozdawał je ZWiK) podzielili się na dwie drużyny – Bugaj i Piaski. Pierwszej przewodniczył radny Krzysztof Rąkowski, drugiej wiceprezydenci – Aleksandra Jarmakowska i Marek Gryglewski.

Wody nie żałowali też strażacy z OSP Pabianice. Stanęli z wężem na dachu wozu gaśniczego i polewali z niego rozbawiony tłum.

Dzień Dziecka na Lewitynie Życie Pabianic

Było nie tylko mokro, ale też kolorowo. W czasie festynu odbywał się festiwal Holi.

Dzień Dziecka na Lewitynie Życie Pabianic

Na terenie Lewityna stworzono "Centrum Aktywności", gdzie swoje namioty rozstawiły organizacje pozarządowe. Była też okazja, by na przykład przepłynąć się z żeglarzami "optymistem", motorówką lub nauczyć się wiązać podstawowe węzły.

Można było za darmo zjeść m.in. watę cukrową i popcorn, popływać rowerkiem wodnym lub zrobić ciuchcią rundkę po Lewitynie. 

Dzień Dziecka na Lewitynie Życie Pabianic