W nocy silny wiatr znów narobił szkód. Na szczęście obyło się bez poważniejszych strat.

Zaczęło się w czwartek jeszcze przed godziną 18.00. Na ulicy Cichej drzewo przewróciło się na chodnik. Strażacy szybko uporali się z zagrożeniem. Nieco groźniej było przed godziną 22.00. W Dobroniu przy ul. Zielonej konar drzewa spadł na linię energetyczną . Na miejsce ze strażakami przyjechało też pogotowie energetyczne. Chwilę później dojechał wójt Robert Jarzębak. O godzinie 22.30 strażacy pojechali na ulicę Garncarską w Pabianicach. Tam też potrzebna była interwencja pogotowia energetycznego, bo konar drzewa zerwał linię energetyczną zasilającą latarnie uliczne. Kolejne zgłoszenie wypłynęło kilka minut później. Tym razem w miejscowości Wrząca na ulicy Piłsudskiego drzewo przewróciło się na jezdnię. Pocięciem i usunięciem z drogi drzewa zajęli się ochotnicy z OSP Lutomiersk.

Po godzinie 23.00 strażacy pojechali na ulicę Bracką w Pabianicach.

- Wpłynęło zgłoszenie o drzewie przewróconym na samochody – mówi kpt. Michał Kuśmirowski z Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach.

Na szczęście okazało się, że o auta oparły się jedynie gałęzie złamanego drzewa. Samochody nie zostały uszkodzone. Strażacy pocięli drzewo na kawałki. W tym samym czasie strażacy usuwali drzewo z chodnika przy ul. Ostatniej.

Przed północą wpłynęły jeszcze dwa zgłoszenia. Na ul. Warszawskiej konar drzewa spadł na torowisko, a w Lutomiersku konar tarasował jezdnię (ul. Szadkowska).

Po północy strażacy mogli trochę odetchnąć. Kolejne zgłoszenie dyżurny odebrał dziś (piątek) o godzinie 5.37. Wysłał ochotników OSP Konstantynów do usunięcia drzewa z jezdni na ulicy Klonowej w Konstantynowie.

Po godzinie 10.00 strażacy pracowali w miejscowości Babiczki na ul. Świerkowej. 

W mieście trwa usuwanie powalonych drzew.

- W pierwszej kolejności usuwane były drzewa, które blokowały przejścia lub zagrażały bezpieczeństwu. Wszystkie inne usuwamy na bieżąco - mówi Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM.

Ten tydzień jest bardzo pracowity dla pabianickich służb. Wichura zbiera żniwo już od poniedziałku http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/88.html