Dziś o godz. 14.30 w pasażu Rubinsteina w Łodzi (ul. Piotrkowska) Robert Biedroń, szef „Wiosny” ogłosi listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu 6 (całe województwo łódzkie, podzielone na trzy podokręgi). Sieradzka część okręgu 6 obejmuje obszar powiatów: kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego (tu kandydatem jest Wiktor Idzikowski), wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego.

Życie Pabianic nieoficjalnie dowiedziało się, że kandydatem do PE z naszego miasta jest Michał Pietrzak.

Ten 35-latek z wykształcenia jest pedagogiem. Przez kilka lat pracował z „trudną” młodzieżą w Polsce i Niemczech. Społecznik (od lat wspiera lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Z zamiłowania fotograf i muzyk (śpiewa w RZK Sound).

Ten człowiek - orkiestra jest również przedsiębiorcą wdrażającym ekologiczne rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii.

Do „Wiosny” dołączył na przełomie 2018 i 2019 roku. Dlaczego?

– Poczułem, że ta partia to nowa jakość, która może w końcu przynieść zmianę w polskiej polityce, a szczególnie w jej ekologicznych i społecznych aspektach – tłumaczy.

O „Wiośnie” Roberta Biedronia pisaliśmy TUTAJ.

Na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego może znaleźć się również pabianiczanka Aleksandra Stasiak (SLD). Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pabianicach dostała rekomendację od SLD w województwie łódzkim. 

Stasiakówna przedstawiana jest jako samorządowiec, działaczka społeczna i młodzieżowa. Radna Rady Miejskiej w Pabianicach w kadencjach 2010-2014 i ponownie od 2018. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Pabianicach. Wieloletnia działaczka młodzieżowa, przewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów w województwie łódzkim, sekretarz Generalna FMS, a następnie wiceprzewodnicząca tej organizacji.