Od roku 2014 pracuje jako nauczyciel fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach, a od 2016 roku również jako akompaniator w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Krzysztof Suwald, bo o nim mowa, jest nie tylko dobrze zapowiadającym się pedagogiem, ale świetnym pianistą, który ciągle pracuje nad swoją muzyczną tożsamością, biorąc udział w warsztatach, konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.

Jego ostatnim sukcesem jest I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Citta di Barletta” we Włoszech, który odbył się 30 kwietnia 2017 r. Jest to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów muzycznych organizowanych w Europie. W jednej grupie znalazł się ze znakomitymi pianistami z różnych zakątków świata, między innymi z Uzbekistanu, Rosji, Korei, Pakistanu Chin czy Japonii. W swojej kategorii wiekowej był najmłodszy. Konkurs nastawiony był na promowanie odrębności kulturowej Europy, stąd w repertuarze Krzysztofa znalazły się utwory głównie polskich kompozytorów, inspirowane rodzimym folklorem.

Nie jest to jego pierwsza nagroda na konkursie. W grudniu 2015 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Don Vincenzo Vitti” (Włochy), a w maju 2016 roku zajął trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Paolo Serraro” w Filadelfii. W roku 2016 ukończył studia magisterskie z wynikiem bardzo dobrym w klasie prof. Cezarego Saneckiego i dr. Wojciecha Kubicy w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.