Od przyszłego tygodnia czekają nas nowe utrudnienia, z którymi przyjdzie nam żyć kolejne miesiące. Tym razem już w centrum miasta, na ul. Zamkowej. Drogowcy rozpoczną budowę kanału deszczowego. Wymaga to wygrodzenia część jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Jana do ul. Łaskiej. Wykonawca weźmie się również za rozbiórkę torowiska i demontaż nawierzchni.

Zobacz też: Tak będzie wyglądała nowa Zamkowa [WIZUALIZACJE]

Kierowcy będą mogli poruszać się tylko południową częścią jezdni – będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę oraz całkowity zakaz zatrzymywania się.

W miarę postępu prac, gdy prace przejdą w okolice skrzyżowań należy liczyć się z tym, że ruch będzie odbywał się połówkowo. Mowa tu o skrzyżowaniach ul. Zamkowej z ulicami: Pułaskiego, Traugutta, Żeromskiego, Lutomierską, Reymonta, Staszewskiego).

- Prace na skrzyżowaniach ul. Zamkowej z ul. Żeromskiego i z ul. Lutomierską oraz z ul. Poniatowskiego i ul. Reymonta będą prowadzone naprzemiennie w celu zachowania przejazdu w obydwu kierunkach – informuje Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji (Progreg InfraCity).

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 28 kwietnia (środa). Utrudnienia na Zamkowej będą trwały do czasu zakończenia prac na tym odcinku. Wraz z zakończeniem prac przy budowie kanału, rozpoczną się kolejne związane z przebudową całej ulicy.

Zobacz też: Rozmowa z wykonawcą o wielkim remoncie głównej ulicy miasta. Czy jesteśmy gotowi na TAKĄ rewolucję?