Wejściem pocztów sztandarowych pabianickich szkół średnich i wysłuchaniem hymnu zaczęła się uroczystość inauguracji roku szkolnego dla szkół ponadpodstawowych w hali sportowej przy św. Jana.
Gospodarzem uroczystości było II LO. Dyrektor liceum Krzysztof Zajda długo witał przybyłych gości. Potem głos zabrał starosta Krzysztof Habura.

– W szkołach podległych starostwu w tym roku zacznie się uczyć w 33 klasach pierwszych aż 1.082 uczniów – poinformował zebranych starosta Habura.

Jest 14 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 15 w technikach i 4 w branżowej szkole I stopnia. W klasie średnio będzie 33 uczniów. Starosta życzył wszystkim pierwszoklasistom i nie tylko dobrego roku szkolnego.
Wręczył też stypendia dla 35 uczniów.

– To nagrody ufundowane przez radę powiatu i starostę dla uczniów i wyróżniających się w nauce, sporcie, działalności społecznej.

– Bądźcie dobrzy dla nauczycieli – apelowała do uczniów przedstawicielka nauczycielskich związków zawodowych do uczniów zgromadzonych w hali sportowej

Zaczyna się rok szkolny, a nauczyciele zaczynają akcję protestacyjną. Chodzi o nauczycielskie wynagrodzenia.

Na koniec uroczystość przeniosła się na teren II LO. Tu przecięto wstęgę i oddano do użytku nowe boisko do piłki siatkowej. Kosztowało Starostwo 370 tysięcy złotych, ale wykonano je w najnowszej technologii.