W tym roku święto powiatu zaczęło się już 7 maja. Wtedy ruszyła pierwsza impreza towarzysząca: wirtualne regaty o puchar starosty.

14 maja o 7.00 zaczęły się spławikowe zawody wędkarskie na stawie przy ul. Grobelnej 8. O 9.00 na orliku przy I LO ruszy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zakończą się w niedzielę o 14.00.

Ostatnią imprezą towarzyszącą obchodom będą zawody pływackie w poniedziałek. Początek o 9.15.

Dziś o 15.00 zaczną się imprezy w Parku Wolności. Staną tam dwie sceny. Na małej wystąpią zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury: Ganesz, Ludens, Dobry Squad. Usłyszymy też solistów i zespoły. Na scenie zobaczymy występy grup dziecięcych i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Na dużej scenie zagra zespół „Chcemy zdać” i strażacka kapela z Sieradza. Zobaczymy też pokazy tańca w wykonaniu Strefy Ruchu. Będzie salsa, zumba i taniec brzucha.

O 18.00 na scenę wyjdzie pierwsza gwiazda wieczoru – zespół Akcent. Będziemy się bawić przy discopolowych hitach, takich jak „Przez twe oczy zielone” czy „Prawdziwa miłość to ty”.

O 19.50 na scenie zobaczymy finalistkę konkursu „Idolek”, Sandrę Jarmakowską. O godzinie 20.20 zagra Pectus. To zespół znany m.in. z przebojów „Barcelona” i „Jeden moment”.

Na czas imprezy ulica 15. Pułku Piechoty "Wilków" będzie jednokierunkowa. Pojedziemy tylko w stronę ul. Łaskiej.

Po koncertach Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomi dodatkowe autobusy linii „1”, które zabiorą mieszkańców z przystanku Wiejska/Moniuszki. Wyruszą po zakończeniu koncertów. Przejazdy będą uruchamiane według potrzeb.