Będzie nowy tomograf komputerowy, winda, drobny sprzęt medyczny i modernizacja wiaty dla karetek do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Pabianickie Centrum Medyczne  dostało z Ministerstwa Zdrowia pieniądze na realizację programu modernizacji SOR-u Powstanie tu pracownia diagnostyczna na miarę XXI wieku.

O tej dobrej nowinie poinformowali w środę przedstawiciele partii rządzącej na konferencji prasowej w pabianickim szpitalu. Prezesowi PCM Witoldowi Olszewskiemu symboliczny czek na 8.447.000 zł wręczył poseł i członek komisji zdrowia Paweł Rychlik.

Jak się dowiedzieliśmy projekt pabianickiej spółki o dofinansowanie pracowni diagnostycznej SOR został zatwierdzony w 100 procentach. Co PCM zamierza kupić za przyznane miliony?

– Przede wszystkim tomograf komputerowy. To koszt 4,5 miliona złotych – ujawnił prezes Olszewski. – Obecny pracuje już 10 lat i jest bardzo awaryjny.

W programie PCM przewidziano także modernizację wiaty wjazdowej na SOR. Będzie też wymieniona winda przewożąca pacjentów SOR-u na badania diagnostyczne.

– Zakupimy też drobniejszy sprzęt jak defibrylatory, monitory – dodał prezes.

Realizację programu PCM zamierza zacząć w czwartym kwartale tego roku. Jego zakończenie przewidziano na 2025 rok.

SOR w Pabianickim Centrum Medycznym rocznie przyjmuje około 20 tysięcy pacjentów z Pabianic, powiatu pabianickiego i nie tylko. W tym roku statystyki pokazują, że średnio miesięcznie z pomocy tego oddziału korzysta 1200 osób.