Do tej pory przeliczono 301.547.50 zł. Bank przeliczył już ponad 177 tysięcy, ponad 80 tys. jest z e-skarbonki, 25 tys. z aukcji allegro i 18,7 tys. z terminala. Pieniędzy na pewno będzie więcej, bo jeszcze przez 2 tygodnie będą trwały aukcje.

- To cudowna wiadomość, którą dostałem w poniedziałek rano. Cieszę się, że mimo pogody i tego wszystkiego, z czego musieliśmy zrezygnować, pabianiczanie pokazali wielkie serca – mówi Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP. - Mamy rekord.

wośp

Na allegro ma ruszyć licytacja złotego serduszka ufudnowanego przez A&A. Waży 3,14 gramów i jest z 14-karatowego złota. 

- Czuję przeogromną wdzięczność dla wszystkich ludzi, którzy na to pracowali od listopada. Dzień w dzień. Czuję się dzisiaj harcerzem, chociaż nigdy nie byłem nim oficjalnie. To był największy projekt jaki realizowałem w całym życiu i chcę powiedzieć, że się bardzo bałem. Teraz się nieopisanie cieszę. Nie tylko z powodu rekordu, który należy nie do mnie a do naszych kochanych Pabianic. Cieszę się ogromnie, bo oprócz zebrania wielkiej sumy pieniędzy pokazaliśmy że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wystarczy skupić się na drugim człowieku a wszystkie te bariery po prostu znikną - dodaje Pietrzak.

Pabianickie Złote Serduszko, które wylicytowano podczas finału na scenie poszło za 51 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.