O godzinie 16.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana odbędzie się pokazowy mecz piłki nożnej. Zagrają reprezentanci Sztabu WOŚP Pabianice przeciwko Przyjaciołom WOŚP, w skład których weszli m.in. nasz prezydent, starosta, radni miejscy i prezesi klubów sportowych.

Niedługo po nim rozpocznie się turniej piłki nożnej.

- Przyjęliśmy do niego 12 drużyn – mówi radny Łukasz Stencel. - W ciągu 2,3 dni lista została zapełniona, co bardzo cieszy.

Drużyny będą grały w czterech grupach, po trzy zespoły w każdej. Najlepsze z nich zagrają systemem pucharowym o finał. Wpisowym do turnieju jest wpłata od drużyn, która trafi bezpośrednio do puszki wolontariusza.

- Zapraszamy z całymi rodzinami. Liczymy na gorący doping. Będzie również transmisja live oraz licytacje- dodaje radny.

Komentatorem tego wydarzenia oraz prowadzącym licytacje będzie Zbigniew Pietrzak.

Między godz. 18.00 a 20.00, w Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbędą się aukcje „Przyda się”. To rzeczy „z drugiej ręki”, które nam już nie są potrzebne, a komuś innemu mogą sprawić radość.

Sobota, 28 stycznia

Godz. 9.00 - Parkrun. Start o godzinie 9.00 w parku Wolności. Bieg jest dla każdego. Zaplanowano dwa okrążenia. Żeby wziąć w nim udział, trzeba zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl.

Dwa treningi przygotowała Fabryka Dzika (ul. „Grota” Roweckiego” 24). Rozpoczną się o godz. 9.30. W planie stretching oraz trening obwodowy. Na wydarzenie należy się zapisać:
telefonicznie, +48 797 291 325, mailowo, fabrykadzikaepa@gmail.com, przez stronę https://fabrykadzika.gymmanager.io/public/reservation lub bezpośrednio w klubie. Wpisowe to minimum 15 złotych.

Między 10.00 a 13.00 Heros Team poprowadzi zawody cross treningowe. Do zrobienia będą dwa WODy (Workout of the day), które opierają się na ćwiczeniach wytrzymałościowo-siłowych. Gdzie? Ul. Majdany 4/6 (pierwsze piętro). Wpisowe min. 50zł na miejscu, do puszki WOŚP. 

W godz. 10.00-13.00 hala powiatowa przy ul. św. Jana zmieni się w raj dla dzieci. W programie: fotobudka, animacje zabaw, dmuchańce, pokazy taneczne, malowanie twarzy, pokazy pierwszej pomocy, licytacje gadżetów WOŚP.

Od 10.00 do 12.00 – "Joga z PireJo" (ul. Kamienna 14a ). Instruktorka hatha jogi - Olga Tomaszewska zaprasza na zajęcia, podczas których wspólnie można powyginać się na rzecz 31. finału WOŚP. Wydarzenie nie jest biletowane, ale wszystkich uczestników zachęcamy do zapełniania WOŚP-owej skarbonki (dostępna na miejscu). Będzie też można wylicytować przeróżne gadżety. Konieczne są wcześniejsze zapisy.

Przeczytaj też: Zielona Górka: Zarobili dla WOŚP prawie 6.000 złotych

Godz. 11.00 –13.00- trening obwodowy z Shape. Na zajęcia obowiązuje opłata wpisowa minimum 20zł, którą wrzucimy do puszki na miejscu wydarzenia. W przerwach między ćwiczeniami (dla odsapnięcia) będą odbywały się licytacje i konkursy z nagrodami. Miejsce: Ksawerów, ul. Szeroka 3B.

O godzinie 17.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi najbardziej znany w Polsce zespół szantowy EKT Gdynia. Dochód z biletów zasili w całości konto WOŚP.

W godz. 17.00–20.00, w hali powiatowej będziemy przez 3 godziny pocić się podczas maratonu zumby. Oprócz tańca i muzyki w planach są licytacje.

Od godziny 18.00 (do upadłego) w klubie bilardowym przy ul. Mariańskiej zagra Rap Orkiestra. Wystąpią: Natalia Nowak, McKubeq, Metsofoni (Łódź), Paco i Supi, SpontanDzieciak (Kraków), Klepsydra, Daimon, Este i DJ Dobry Maciej.

 

Wydarzenie jest niebiletowane, ale żeby wziąć w nim udział trzeba wrzucić do puszki minimum 10 złotych.

O godz. 19.00 odbędzie się kameralny koncert w Zielonej Górce. Bilety (jest ich około 30 sztuk) można wylicytować na aukcjach Allegro Sztabu WOŚP Pabianice. WystąpiWeronika Borowiec, a gwiazdą wieczoru będzie kabareciarz Grzegorz Halama.

 

Przeczytaj też: Najciekawsze fanty na licytacjach WOŚP w Pabianicach

Niedziela, 29 stycznia

O godz. 10.00 na terenie Lewityna wystartuje bieg i marsz „Policz się z cukrzycą”. Również w Lewitynie, po raz 6. odbędzie się WOŚP-owe morsowanie. Zbiórka o 10.30, wejście do wody o godz. 11.00. Rekomendowane wesołe i kolorowe stylówki i oczywiście dobry humor.

O godzinie 12.00, w pasażu Centrum Handlowego Tkalnia rozpocznie się Mini Finał, w ramach którego zaplanowano m.in. atrakcje dla dzieci i mniejsze licytacje. Około godziny 12.00- 12.30 na parkingu zaprezentuje się grupa fanów motoryzacji - Łódzkie Amcary. Zrobią hałas z wydechów V8-mek i zaprezentują swoje samochody – m.in. mustangi, mopary, corvetty, camaro i lincolny. Pokaz będzie trwał ok. 2 godziny.

O godzinie 15.00, na scenie zlokalizowanej na parkingu Tkalni ruszy koncert finałowy. Odbędzie się m.in. licytacja złotego serduszka, które tak jak w ubiegłym roku zaprojektowała firma jubilerska OCH!.

Zanim na scenę wejdzie gwiazda wieczoru (godz. 18.00)- zespół Big Cyc, wystąpią zespoły - Tipsy Drivers i Potato Stonks oraz pabianicki i raper Daimon. 

Po koncercie Big Cyc zabłyśnie „światełko do nieba”. Ty razem bez hucznych fajerwerków.

- Odchodzimy od tej niezbyt przyjemnej dla zwierząt mody – mówi Robert Zapędowski, dyrektor marketingu A&A Holding. - Będzie to pokaz laserowy połączony z muzyką. Wygasimy światła na parkingu „Tkalni”, żeby był jeszcze lepszy. Przypominamy, że niedziela 29 stycznia jest handlową i nasze centrum działa normalnie. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach Allegro, na profilu pabianickiego sztabu. Liczymy, że kolejny rekord będzie pobity.

Atrakcje będą trwały do około 20.30.

Szczegóły wydarzeń można śledzić na stronie Sztabu WOŚP Pabianice.

Przeczytaj też: Prezydent Pabianic i jego zastępcy będą kręcić WOŚP-ową pizzę