O potrzebie utworzenia Animal Patrolu Straży Miejskiej w Pabianicach pisaliśmy już na początku roku. Pomysł bardzo spodobał się naszym czytelnikom.

Zobacz: Dlaczego pabianicka Straż Miejska nie ma Animal Patrolu? [SONDA]

Teraz temat ten powraca za sprawą interpelacji złożonej przez radnego miejskiego, Włodzimierza Stanka. Pyta on prezydenta, czy jest szansa na rozważenie pomysłu utworzenia takiego patrolu.

- Podobne patrole działają z powodzeniem w wielu miastach kraju. Istnieje możliwość pozyskania środków zewnętrznych na zakup wyposażenia takich struktur, jak zakup samochodu i sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności – uzasadnia radny.

Jak przyznaje komendant Tomasz Makrocki, pomysł bardzo mu się podoba, tyle, że to nie tylko środki finansowe są przeszkodą w utworzeniu takiego patrolu. Straż Miejska nadal boryka się z brakami kadrowymi.

- Do prowadzenia Animal Patrolu przez nas, potrzebowalibyśmy optymalnie 8 dodatkowych osób – mówi. - Jak na razie chętnych do pracy nie ma zbyt wielu.

Gdy publikowaliśmy poprzedni artykuł, czytelnicy wrażali nawet chęć dołączenia do naszych strażników. Niektórzy pisali, że chętnie takiej pracy, w sekcji Animal Patrolu, by się podjęli.

- Faktycznie, jest to jakiś pomysł. Być może, małymi krokami uda się wypracować rozwiązanie i znajdą się chętni do takiej pracy. Mam to cały czas na uwadze i temat jest nadal otwarty – przyznaje szef SM.

W tej chwili strażnicy współpracują z dwoma firmami wynajętymi przez miasto do odławiania zwierząt.

- Często i tak jeździmy na miejsce, tracimy paliwo by potwierdzić zgłoszenie i wezwać firmę - mówi.

Makrocki zastanawia się nawet nad podzieleniem obowiązków na swoje siły i siły firm zewnętrznych.

- Może nasi pracownicy zajmowaliby się tym za dnia, a firma w nocy – proponuje.

Straż Miejska ma teraz nawet więcej samochodów. Dzięki temu najstarsza dacia mogłaby zostać przeznaczona na nowy cel.

- Na początek ten samochód można by dostosować do przewożenia zwierząt – mówi komendant.

A Wy, co sądzicie o pomyśle stworzenia takiego patrolu?