- Krystian wygrał na Pikniku Europejskim rower. Wcześniej w Konkursie Plastycznym ŁKA w nagrodę pojechał do ZOO Safari w Borysewie – przedstawił zwycięzcę konkursu marszałek Witold Stępień.
Pani Ewa, mama Krystiana na Piknik Funduszy Europejskich przyjechała do Pabianic z Łodzi. Chciała zrobić sobie metamorfozę, ale w kolejce stała tak długo (ponad pół godziny), że fryzjerka zdążyła jej tylko pokręcić włosy. Wzięli też udział w zbieraniu punktów i odwiedzili pięć stacji.
 
- Stałam akurat w kolejce po bezpłatny popcorn dla niego, gdy usłyszałam, że numer 933 wygrał rower. Wcześniej wypełniłam ankietę. Nogi mi zaczęły się trząść, bo powiedzieli, że czekają tylko 5 minut – mówi Ewa Jarecka, mama Krystiana.
 
Natychmiast pobiegła do ochroniarzy przy scenie.
 
- Jak o tym mówię, to jeszcze się cała trzęsę - dodaje.
 
Krystian ma 13 lat i jeszcze nie sięga nogami do pedałów.
 
- On ma mniejszy rower, ale nie mogliśmy razem jeździć na wycieczki, bo ja nie mam roweru. A teraz możemy jeździć razem, a za rok, gdy podrośnie, przesiądzie się na ten wygrany – wyjaśnia mama.
 
Plan wycieczek już został ułożony. Na początek pojadą nad Stawy Jana i popływają. 
 
 - Chłopak ma udany początek wakacji - cieszy się marszałek Stępień.
 
Jak mówią w "Marszałkowie", mappingi (pokaz laserów na Zamku) i super piknik to ponoć nieodwzajemniona miłość marszałka do Pabianic.