Pabianickie Centrum Medyczne w holu przychodni specjalistycznej przy ul. Jana Pawła 68 organizuje 10 lutego (piątek) Dzień Otwarty w godz. 9.00–14.00.

- Tradycyjnie przy naszych stoiskach powita wszystkich personel medyczny – informuje Joanna Rozwens z PCM.

Będzie można zbadać poziom glukozy we krwi. Jeśli chcemy mieć wykonane takie badanie, wskazane jest bycie na czczo. Będzie można zmierzyć ciśnienie i zrobić analizę składu ciała (do badania trzeba być na boso). Potem ten wynik można omówić z dietetykiem.

Stoisko będzie miał też Urząd Miejski, na którym otrzymamy Kopertę Życia i złożymy wniosek o wydanie Karty Seniora.

Firma „HerbaBest – świat herbat” zaoferuje wysokiej jakości zielone herbaty i naturalne kosmetyki.

O każdej równej godzinie tego dnia przy stoliku promocji PCM pierwsze trzy osoby otrzymają vouchery na badania. Pierwsza na badanie USG jamy brzusznej, a dwie kolejne na badanie EKG. Odwiedzający stoiska będą mogli poczęstować się wyjątkowymi jabłkami z gospodarstwa rolno–sadowniczego Sławomira Miłka.

Tego dnia na oddziale dziecięcym zorganizowane zostaną zabawy i animacje, które poprowadzi Grupa Wolontarystyczna „Agrafka”. Na małych pacjentów czeka niespodzianka – wezmą udział w Warsztatach z Uśmiechem, które poprowadzą Marek Wysoczyński, autor Światowego Archiwum Uśmiechu i wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Na piątek (jako ukoronowanie uśmiechniętych Pabianic) organizatorzy zapraszają na teren Lewitynu na godz. 12.00. Tutaj zostanie zrobiona fotografia śmiejących się pabianiczan.

W sobotę 11 lutego o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia odprawiona zostanie uroczysta msza św. dla pacjentów, ich rodzin i pracowników PCM.