W przytulisku przy Partyzanckiej 110 będą w godz. 10.00-12.00. Razem z nimi pojawią się prezydent Grzegorz Mackiewicz i wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Projekt Kanapa, czyli z klatki do chatki to pomysł grupy przyjaciół - fotografów, miłośników zwierząt i wolontariuszy. Ma na celu poszukiwanie domów dla bezdomnych zwierząt. Jego motto brzmi: „nie ma zwierząt nieadopcyjnych - są zwierzęta niewidoczne, które trzeba pokazać”. Zgodnie z tym przesłaniem uczestnicy projektu odwiedzają schroniska dla zwierząt w całej Polsce i fotografują bezdomne psiaki. Następnie ich zdjęcia i krótkie charakterystyki prezentują na facebooku (https://www.facebook.com/projektkanapa/) oraz stronie www (http://projektkanapa.pl/). Ponieważ jest to ich druga wizyta w naszym schronisku, na stronie Kanapy można już oglądać fotki piesków z Pabianic.

- Bardzo często, odbierając telefony w sprawach adopcji, interesowaliśmy się, gdzie psiak został wypatrzony – wspomina Katarzyna Rezle, jedna z twórczyń projektu. - Odpowiedzi były różne, ale sporo osób mówiło: „jak zobaczyliśmy go na tym zdjęciu...”, czy „na stronie schroniska ma takie smutne zdjęcia i chcemy mu pomóc”.
„Kanapowcy” sami finansują sesje, robią i obrabiają zdjęcia - dlatego też udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

W projekcie uczestniczą m.in. posłanka Agnieszka Hanajczyk (która będzie jutro w pabianickim schronisku) i aktorka Agnieszka Włodarczyk.