- Dołączymy do protestu – mówi starosta Krzysztof Habura. - To marsz przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, marsz za wolnymi wyborami i za demokratyczną, europejską Polską. W naszym kraju źle się dzieje. PiS szkodzi Polsce. Mamy wysokie podatki, oświatę, która wymaga naprawy, niedofinansowaną służbę zdrowia, wysokie kredyty. Zrujnowany został też wymiar sprawiedliwości, co powoduje, że płacimy milionowe kwoty do Unii Europejskiej, a z drugiej strony uniemożliwia nam pozyskiwanie miliardów czekających na nas w Unii. I nie jest to wynik pandemii czy wojny na Ukrainie, ale po prostu złych rządów PiS. Do tego dochodzą afery…

Wszyscy chętni z powiatu pabianickiego, którzy chcą dołączyć do wspólnego protestu i pojechać do Warszawy zorganizowaną grupą autokarem z Pabianic mogę skontaktować się lokalnymi strukturami Platformy Obywatelskiej pod numerem telefonu 662 755 711 lub drogą mailową pabianice.po@gmail.com.

- Do końca maja musimy mieć listę osób chcących z nami pojechać do Warszawy, żeby wiedzieć ilu autokarów będziemy potrzebować – mówił adwokat Dawid Zakrzewski, działacz PO.

Organizatorzy marszu zapewniają transport do Warszawy i z powrotem.

- PiS to zło, z tym złem trzeba walczyć i tę patologię obnażać – apelował adwokat Zakrzewski. - Potwierdźmy przez udział w marszu, że to serce demokratycznej opozycji jest właśnie u nas w Pabianicach, w naszym powiecie.