"Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że 28 września 2021 roku po ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega, aspirant sztabowy w stanie spoczynku Rafał Dzwonnik – poinformowała podkomisarz Ilona Sidorko, oficer prasowy pabianickiej policji.

Rafał Dzwonnik miał 46 lat. Osierocił żonę i dwoje dzieci.

Pożegnamy go w poniedziałek 4 października o godz. 10.00 . Msza pogrzebowa odbędzie się w kaplicy na cmentarzu komunalnym, a następnie kondukt pogrzebowy przejdzie na cmentarz ewangelicki, gdzie zostanie pochowany.

Policjant walczył z chorobą ponad rok. Pabianiczanie wspierali jego i jego rodzinę w tej nierównej walce. Organizowane były akcje i zbiórki na leczenie ciężko chorego policjanta. Jednak przeciwnik - Glejak wielopostaciowy IV stopnia okazał się bezlitosny.

Rafał Dzwonnik był człowiekiem niezwykle pomocnym. Angażował się w wiele akcji, współpracował z organizacjami społecznymi, wolontariuszami. Ostatnio odebrał również odznaczenie - srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Był policjantem z 20-letnim stażem.

Pabianicka policja żegna współpracownika i kolegę:

Do policji wstąpił w 2000 roku. Przez 6 lat służył w wydziale dochodzeniowo – śledczym VII Komisariatu w Łodzi. Od 16 maja 2006 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej w Pabianicach - jako detektyw, a następnie specjalista wydziału śledczego. Prowadził najtrudniejsze postępowania przygotowawcze. Cieszył się uznaniem przełożonych i nadzorujących postępowania prokuratorów. Od września 2017 roku pracował z młodzieżą, jako kierownik zespołu do spraw nieletnich i patologii. Duże doświadczenie zawodowe, jakie zebrał przez 17 lat służby, pozwoliło mu poznać zagrożenia i konsekwencje, jakie niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych. Tą wiedzę bardzo skutecznie wykorzystywał w pracy z młodzieżą zarówno tą „trudną”, jak i w profilaktyce i zapobieganiu przestępczości nieletnich. Był pomysłodawcą wielu działań profilaktycznych, zapobiegających demoralizacji nieletnich. Współpracował z organizacjami społecznymi, samorządowymi i fundacjami. Za zaangażowanie, profesjonalizm i wzorowo pełnioną służbę był wyróżniany nagrodami komendanta głównego policji, komendanta wojewódzkiego i powiatowego. Był policjantem pełnym pasji, wesołym i życzliwym człowiekiem.

Rafał na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ciepły, uśmiechnięty i pogodny kolega.

Cześć Jego pamięci!