Linia 2:

od 1 września zostaną uruchomione dodatkowe kursy wyjazdowe z zajezdni MZK do Waltera-Jankego – w dni powszednie o godz. 4.14, 5.34 i 14.42 oraz w soboty o 6.27.

Linia 7:

od 1 września uruchomione zostaną dodatkowe kursy zjazdowe z Waltera-Jankego do zajezdni MZK – w dni powszednie o 17.10 i 19.57. Zamiast odjazdów z Waltera-Jankego o 18.30 do Piłsudskiego i o 18.45 do zajezdni MZK, będą wykonywane kursy o 18.30 do zajezdni MZK i o 18.40 do Piłsudskiego.

W soboty kurs z Waltera-Jankego do zajezdni MZK z 16.37 będzie przesunięty na 16.27, ponadto będzie uruchomiony dodatkowy kurs z Waltera-Jankego do zajezdni MZK o 17.22.

W dniach 1 i 4 września obowiązuje rozkład powszedni wolny od nauki szkolnej, natomiast od wtorku 5 września – rozkład na dni nauki szkolnej (zamiast kursu linii 7 o 7.20 z Waltera-Jankego do Piłsudskiego, będzie wykonywany kurs linii 263 do Ksawerowa).

Linia 260:

od 1 września nie będzie wykonywany kurs wyjazdowy z zajezdni MZK do Waltera-Jankego w dni powszednie o 5.58.

Linia 263:

od wtorku 5 września przywrócony będzie kurs „szkolny” o 7.20 z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie.

Linia 41:

na wniosek pracowników CH Port Łódź, zostaną skorygowane wieczorne godziny odjazdów:

kursy z pl. Niepodległości zostaną opóźnione – w dni powszednie z 20.48 na 20.55, w soboty z 20.49 na 20.55

kurs z Wiejskiej w dni powszednie zostanie opóźniony z 21.35 na 21.46

Wybrane kursy linii 41 (w dni powszednie w godzinach szczytu – każdy kurs, poza godzinami szczytu i w soboty – co drugi) na przystanku Warszawska / Sikorskiego będą skomunikowane z nową linią autobusową A41 do Waltera-Jankego. Kursy skomunikowane będą oznaczone w rozkładzie jazdy linii 41.

Linia A41:

od 1 września uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa A41, która będzie dowoziła pasażerów z osiedla Bugaj do tramwaju.

Trasa przejazdu:

WALTERA-JANKEGO – Nawrockiego – WARSZAWSKA / SIKORSKIEGO

WARSZAWSKA / SIKORSKIEGO – 3 Maja – 20 Stycznia – Nawrockiego – WALTERA-JANKEGO

W autobusach linii A41 będą honorowane pabianickie bilety autobusowe, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki, Wspólny Bilet Aglomeracyjny, a także – na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Pabianic – bilety lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (czasowe oraz wszystkie pozostałe ważne w strefie 2 lub 1+2).

Linia D:

od poniedziałku 4 września autobusy ZKM Łask kursują w dni powszednie wg rozkładu jak w dni nauki szkolnej.

W związku z planowaną od 1 września zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu Al. Niepodległości i 9 Maja zmianie ulegną trasy kursowania autobusów ZKM Łask linii D z Pabianic w kierunku centrum Łasku.

Przystanki autobusowe dla autobusów jadących z os. Przylesie w kierunku Centrum zgodne z załączoną mapą objazdu:

Batorego/Jodłowa (przy markecie Dino)

Inki -Danuty Siedzikówny (przy szkole Podstawowej),

Warszawska/ (przy Vendo Park),

ul. 9 Maja

Trasa autobusów w kierunku os. Przylesie i Pabianic zgodnie z wcześniej wyznaczonymi objazdami przez Plac Piłsudskiego w Łasku.

Linia N4B:

w związku z kolejnym etapem prac przy budowie tunelu średnicowego w Łodzi oraz stacji kolejowej Łódź Śródmieście (zamknięcie dla ruchu kołowego skrzyżowania Kościuszki/Zielona), od nocy z soboty 2 września na niedzielę 3 września zmianie ulegną trasy linii nocnych w centrum Łodzi w rejonie strefy przystanków nocnych.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.