O tym, że baseny zostaną otwarte poinformował tydzień wcześniej Mateusz Morawiecki, premier RP. Na pabianickiej pływalni niemalże od razu ruszyły przygotowania do jej otwarcia. Tydzień wystarczył, aby znów z basenu mogli korzystać pabianiczanie.

- Woda jest nagrzana, zespół ludzi gotowy. Ruszamy w piątek rano i czekamy na mieszkańców – mówi Tomasz Kloze, kierownik pabianickiej pływalni.

W rozporządzeniu nie ma mowy o reżimie sanitarnym, więc pływalnia będzie czynna w pełnym wymiarze. Oznacza to, że jednocześnie mogą z niej korzystać 42 osoby.

Basen będzie czynny w tygodniu w godz. 6.30-21.30. Obecnie nie będą z niego korzystać szkoły, więc o każdej porze można przychodzić indywidualnie.

- Bardzo się cieszymy, że wracamy do normalnej pracy. Mamy nadzieję, że pabianiczanie czekali na to otwarcie i chętnie znów będą korzystać z pływalni – zaprasza Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tak jak dotychczas będą działać szkółki pływania. Rodzice powinni się skontaktować z ratownikiem, do którego uczęszcza dziecko na zajęcia, aby potwierdzić kiedy rusza dana szkółka. Na zasadach jakie obowiązywały dotychczas z basenu mogą korzystać również pozostałe grupy.

W rozporządzeniu nie ma informacji o tym czy może zostać otwarta sauna. Obecnie trwa ustalanie czy w ogóle, a jeśli tak to kiedy będziemy mogli z niej korzystać.

Baseny otwarte będą od 12 lutego warunkowo i tylko na 2 tygodnie. Co się będzie działo dalej zależeć ma od rozwoju sytuacji związanej z epidemią koronawirusa Covid-19.