"Już niedługo będziecie obchodzić swoje święto - Dzień Dziecka. Z tej okazji Urząd Miejski w Pabianicach ogłasza dla Was konkurs, w którym główną nagrodą będzie możliwość "rządzenia" miastem przez jeden dzień" - napisał prezydent Zbigniew Dychto.

Do konkursu zgłaszać mogą się młodzi pabianiczanie w wieku do lat 18, którzy wykorzystując swoje talenty, odpowiedzą na pytanie: Co bym zrobił gdybym był prezydentem?

Odpowiedź na pytanie może przybrać dowolną formę, np.: pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice), wiersza, piosenki, itp. Prace można składać w Urzędzie Miejskim (ul. Zamkowa 16) w sekretariacie prezydenta Pabianic do poniedziałku 31 maja do godz. 14.00.

Zwycięzca o wygranej powiadomiony będzie osobiście telefonicznie, w poniedziałek, tak aby następnego dnia rano, we wtorek 1 czerwca, mógł zasiąść w fotelu prezydenta miasta.

Prace należy dostarczyć w kopercie, na której trzeba dopisać hasło: "Zostań prezydentem na jeden dzień!!!". W kopercie powinny znaleźć się również dane autora: imię, nazwisko, wiek, szkoła i telefon kontaktowy.

"Serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie i "zawalczenia" o fotel prezydenta" - zachęca Zbigniew Dychto.