- Dobrze znam tę drogę, dlatego chcieliśmy ją gruntownie przebudować – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. - Od dawna na ten cel szukaliśmy pieniędzy. Często tutaj jeżdżę rowerem i rozmawiam ze spotykanymi po drodze mieszkańcami Rydzyn, stąd wiem jak bardzo ważna jest dla nich ta inwestycja.

Starostwo właśnie pozyskało 9.500.000 zł na remont dróg powiatowych 3309E i 3310E, które biegną od skrzyżowania z ulicą 20 Stycznia w Pabianicach przez Rydzyny w gminie Pabianice do Pawłówka w gminie Dłutów. Dotacja pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - edycja II.

Na część drogi jest już wykonany projekt, który trzeba teraz uaktualnić. Zgodnie z nim odcinek drogi od mostku na Dobrzynce do Pawłówka ma mieć chodnik po stronie północnej i drogę rowerową. Jezdnia zostanie poszerzona do 5,5 metra, a utwardzone pobocza będą miały metr szerokości.

- Nie mamy projektu tylko na ulicę Rydzyńską do mostku na Dobrzynce – dodaje starosta. - Na pewno na tym odcinku uwzględnimy również miejsce na ruch rowerowy i dla pieszych.

Teraz Wydział Dróg i Mostów w Starostwie przygotowuje materiały do ogłoszenia przetargu: zaprojektuj i wybuduj. Zgodnie ze standardami 6-kilometrowa droga powiatowa zostanie dostosowana do klasy „L”.