Miejsca montażu wskazali eksperci Instytutu Transportu Samochodowego.

- Analiza objęła wszystkie drogi publiczne, uwzględniając przy tym liczbę osób rannych i zabitych oraz miejsca szczególnie niebezpieczne, gdzie te urządzenia powinny być zainstalowane w pierwszej kolejności- powiedział Mikołaj Krupiński z ITS w rozmowie z portalem dziennik.pl.

Najwięcej urządzeń pomiarowych ma pojawić się m.in. w województwie łódzkim, z czego dwa na terenie naszego powiatu. Gdzie dokładnie?

Na drodze wojewódzkiej nr 485, w Bychlewie 6 do Jadwinina 16 A oraz na drodze ekspresowej S14, na odcinku Dobroń – Pabianice Północ (od 75 km 300 m do 69 km 900 m).

Kolejna lokalizacja znajduje się nieopodal naszego miasta - w Łodzi, na ul. Chocianowickiej – Łaskowice (droga powiatowa).

Systemy mają wykonywać pomiary bez przerwy. Będą robić zdjęcia wysokiej jakości bez względu na warunki atmosferyczne. Zarejestrują prędkość pojazdów jadących co najmniej 30 do 220 kilometrów na godzinę. Zidentyfikują też rodzaj pojazdu.

Kiedy zaczną "łapać" za szybkich kierowców? Póki co Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Prędkości Generalnej Inspekcji Ruchu Drogowego ogłosiło przetarg na dostawę i montaż urządzeń pomiarowych.