Aut przybywa, zwłaszcza tych starszych, których termin „przydatności” do jazdy szybko mija. Bywa, że „staruszki” są porzucane i stoją miesiącami na parkingach.

- Tylko w lipcu usunięcie i przechowywanie pojazdów z dróg powiatu pabianickiego kosztowało powiat 5.278 złotych, a w czerwcu aż 15.908 – wylicza Krzysztof Habura, starosta pabianicki

Od początku roku w powiecie pabianickim przybyło 6.181 aut.

Przybywa też kierowców, którzy nie powinni siadać za kółkiem. Za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających cofnięto w lipcu 8 uprawnień. Za to przewinienie prawo jazdy w czerwcu straciło 13 osób. W ciągu dwóch miesięcy zatrzymano 11 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. To kara na 3 miesiące.

Od początku roku uzbierała się też spora sumka, aż 69.608 zł za brak terminowych zgłoszeń zbycia, nabycia i rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej. Tylko w lipcu te kwoty wyniosły 10.174 zł. 127 dłużników zalega z opłatami z tytułu usunięcia i przechowywania pojazdów. Wydział Finansowy przeprowadza wobec nich działania windykacyjne.