15 stycznia Szkoła Podstawowa nr 13 zmieniła się w pachnącą piernikami krainę baśni. O godzinie 18.00 uczniów w progach szkoły powitały bajkowe postacie, w które wcielili się nie tylko nauczyciele, ale i sama pani dyrektor. Następnie oczom dzieci ukazał się m.in. domek Baba Jagi i zamek Śpiącej Królewny.
Bajkową noc rozpoczęło przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna” w wykonaniu uczniów klas 1b, 3a i 4a. Był to prawdziwy popis gry aktorskiej. Całość podziwiali nie tylko koledzy ze szkolnych ławek, ale też licznie przybyli rodzice. Przedstawienie zakończyło się wspólnym balem karnawałowym podczas wesela Śpiącej Królewny.
To jednak nie jedyne atrakcje, które przygotowano na tę noc. W szkolnej stołówce, która zmieniła się w gospodę Jasia i Małgosi, dzieci wypiekały pachnące pierniki. Nad całością cukierniczych popisów uczniów czuwali: pan Piotr – szkolny kucharz oraz pan Mariusz – przyjaciel szkoły. W świetlicy szkolnej królowały wróżby i przepowiednie. Nie brakło również czasu na popisy plastyczne. W Królestwie Twórczości Plastycznej uczniowie tworzyli przepiękne ilustracje do swoich ulubionych bajek.
Z głowami pełnymi wrażeń dzieciaki udały się na zasłużony odpoczynek w sypialniach, które zorganizowano dla nich w salach lekcyjnych. Duch baśni, zabawy oraz salwy śmiechu jeszcze długo w nocy dały się słyszeć w szkolnych murach i mimo zmęczenia i późnej godziny, uczniom trudno było zasnąć.
To już druga edycja nocy baśni w szkole. Przeznaczona była dla uczniów klas I– III. Przygotowała ją dyrekcja szkoły oraz nauczyciele, m.in. Violetta Kocik i Monika Mettler.