Po zdobyciu mistrzostwa województwa łódzkiego Kadetki Pabianickiego Towarzystwa Koszykówki ABM Jędraszek awansowały do finału strefy. Wczoraj w pierwszym meczu finału pokonały Basket Ksawerów 68:59 (19:18, 16:16, 19:11, 14:14).

Punkty dla PTK zdobyły: Amelia Canert 18, Martyna Stępińska 17, Oliwia Okruszek 12, Julia Michalska 10, Oliwia Wiklak 7, Nikola Okruszek i Jadwiga Trześniewska - po 2.

Było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo z rywalkami za miedzy. Tradycyjnie mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Pabianiczanki uzyskały kilkunastopunktową przewagę już w drugiej kwarcie i gdyby nie skuteczność w rzutach za 3 punkty ksawerowianki Jagody Jurgi (4 celne), wynik były korzystniejszy dla nas.

Drugą połowę pabianiczanki zaczęły wybornie, zdobywając 8 punktów z rzędu. Trafiały: Michalska Canert i Oliwia Okruszek. Ale kolejna „trójka” Jurgi dodała skrzydeł ksawerowskim Basketkom i zrobiło się tylko 50:45 - tuż przed zakończeniem trzeciej kwarty. Czwartą kwartę popisowo rozpoczęła Stępińska, indywidualnymi akcjami powiększając naszą przewagę do 14 punktów (59:45 w 33. minucie). Przez kolejne 3 minuty punktowały tylko rywalki. Później znów do głosu doszły nasze koszykarki. Canert skutecznie egzekwowała wolne, Wiklak zbierała piłki pod obiema tablicami. Skuteczne były akcje Okruszek i Stępińskiej. Wynik ustaliła dwoma celnymi rzutami wolnymi Trześniewska.

Cały zespół zasłużył na słowa uznania, a zwłaszcza Stępińska, która mimo choroby i gorączki zagrała w tym ważnym spotkaniu. Dziś nasze mistrzynie pod wodzą trenera Piotra Rozwadowskiego jadą do Bydgoszczy, gdzie rozegrają drugi mecz finału strefy - z Katarzynkami Toruń. (sp)