Filmiki z choreografią nagrane przez tancerzy oceniali sędziowie z Francji, Meksyku oraz Polski. Pabianiczanin osiągnął bardzo dobry wynik, zdobywając przewagę w punktach - 3:1. Konkurentem Filipa do tytułu najlepszego na świecie był Hiszpan Dani De Juana.

- Była to dla mnie wspaniała przygoda, pełna wzlotów i upadków, z której na samym końcu wyszedłem bogatszy o wiele tanecznych jak i zarówno życiowych doświadczeń – opowiada Filip. - Wsparcie osób z Pabianic było bardzo duże, jestem wdzięczny za każde miłe słowo oraz ogromną motywacje.

22-letni tancerz nie zamierza osiąść na laurach i snuje dalsze plany związane ze swoją pasją. Od 9 lat jest instruktorem jumpstyle w Miejskim Ośrodku Kultury. Na jego zajęciach młodzieży nie brakuje.

- Chcę dalej uczyć inne osoby, które być może w przyszłości osiągną ten sam sukces, który ja miałem okazję zdobyć – mówi nasz mistrz.

Filip Cybulski zajmuje się jumpstylem od 14 lat. Na co dzień jest studentem Akademii Medycznej - będzie dietetykiem.

To nie pierwszy pabianiczanin, który "wyskakał" podium w tym stylu tanecznym. W 2021 roku w Złotej Lidze jumpstyle zwyciężył Patryk Brożyński „Lukier”.