Pracownia artystki mieści się w 200-letniej, odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamkowej 23. Jest niewielka, ale klimatyczna. I rewelacyjnie wyposażona – stoją tu koło garncarskie, piec do ceramiki i dwie prasy do grafik.

3-godzinne zajęcia dla dzieciaków odbywają się tutaj raz w tygodniu.

- Podstawą zajęć, które prowadzę z dziećmi, są malarstwo i rysunek, ale pokazuję im różne techniki artystyczne – mówi Monika Kubiaczyk-Cygan. – Zajmujemy się np. barwieniem tkanin.

Podopieczni pani Moniki biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach artystycznych. Ich największym sukcesem jest 5 nagród, w tym 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej na Ogólnopolskim Konkursie Grafiki. Spośród wielu tysięcy uczestników kilkukrotnie kwalifikowali się również do prestiżowych wystaw. Czworo jej podopiecznych studiuje na ASP w Łodzi.

Monika Kubiaczyk-Cygan, jak sama mówi, jest artystą plastykiem z wykształcenia, wyboru i przyjemności. Ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jeszcze na studiach otworzyła pracownię przy Zamkowej. Projektuje też wzory na tkaniny i tworzy materiały reklamowe. Robi unikatowe zaproszenia ślubne, wizytówki na stoły, wzory na poszewki, obrusy, okolicznościowe ozdoby. Aranżuje też stoiska, wystawy i witryny sklepowe.

Na zajęciach w pracowni dzieci i młodzież malują, tworzą grafiki. Mogą się tu również nauczyć lepienia w glinie, decoupage’u, malowania koszulek czy barwienia torebek. Szczegółowe informacje można znaleźć na profilu Studio Mini Forma na Facebooku.