Aby spędzić miesiąc w Stanach Zjednoczonych na obozie Camp Rising Sun uczennica klasy 2F pabianickiego „ogólniaka” przeszła kilkuetapową rekrutację, m.in. napisała esej i opowiedziała o sobie oraz swoich wartościach. Pod uwagę jury brało m.in.: wyniki w nauce, osiągnięcia i komunikatywną znajomość języka angielskiego. Etap finałowy konkursu odbył się w Krakowie, a rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzono właśnie w języku angielskim. 

Sukces Zosi cieszy grono pedagogiczne I LO tym bardziej, że jest ona drugą uczennicą tej szkoły, która zdobyła stypendium. W ubiegłym roku triumfowała Monika Majrzchak (wówczas kl. 2G).

Polskie Stowarzyszenie Wychowanków Camp Rising Sun co roku przyznaje 2 stypendia na 4-tygodniowy pobyt w stanie Nowy Jork na międzynarodowym obozie. Ośrodek położony jest w malowniczej okolicy, otoczony bujnymi lasami, nad brzegiem jeziora. Każdego lata przyjeżdża tam 120 młodych ludzi z całego świata w wieku 14-16 lat.

Celem programu stypendialnego jest promowanie międzynarodowego dialogu oraz wspieranie Obóz nie ma charakteru religijnego ani politycznego.

Koszty pobytu w USA (nocleg oraz wyżywienie) są fundowane przez Louis August Jonas Foundation (LAJF). Stowarzyszenie Polskich Wychowanków Camp Rising Sun jako organizacja pożytku publicznego finansuje koszt biletu lotniczego w obie strony dla polskich uczestników obozów.