Dzieci z PM nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wzbogaciły swoją wiedzę na temat nowej aktywności ruchowej. Próbowały swoich sił podczas ćwiczeń, bardzo uważnie naśladowały ruchy instruktora, z ogromnym skupieniem wykonywały każdy ruch.

Pan Wojciech przypomniał dzieciom bajkę Kung Fu Panda i nawiązał do zwierząt, które tam występowały: wąż, tygrys, żuraw, modliszka, małpa. Tai Chi w swoich ruchach przypomina wszystkie te zwierzęta. Zajęcia odbyły się w otoczeniu natury przy pięknej, relaksacyjnej muzyce. Dzieci były tak bardzo zaciekawione zajęciami, że po zakończeniu już samodzielnie powtarzały zapamiętane ćwiczenia.

Tai chi to wywodząca się z Chin specyficzna sztuka walki o wielowiekowej tradycji. Ze względu na majestatyczne, dostojne i raczej powolne sekwencje ruchów ćwiczenia tai chi określa się czasem mianem „medytacji w ruchu”.

Tai Chi Chuan powstało wiele wieków temu w Chinach, jako skuteczna sztuka walki. Bardzo szybko doceniono jednak ogromne walory zdrowotne wynikające z treningu Tai Chi. Dla współczesnego człowieka, prowadzącego często siedzący tryb życia, jest to interesująca i oryginalna, a zarazem bezpieczna forma rekreacji ruchowej, którą mogą uprawiać osoby w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Ćwiczenia tai chi to rodzaj ruchu odpowiedni właściwie dla każdego. Stosowanie tej techniki nie wymaga napięcia mięśni, dzięki czemu mogą ją wykonywać wszyscy, bez względu na wiek i kondycję zdrowotną. Wśród wymagań wstępnych mistrzowie tai chi wskazują jednak cierpliwość, wytrwałość oraz... pokorę.