Turniej podzielony był na dwa etapy - w sobotę drużyny rywalizowały w rozgrywkach grupowych (po sześć drużyn w grupie), natomiast w niedzielę rozgrywane były baraże oraz finały.

Młodsi piłkarze w rozgrywkach grupowych dwa razy wygrali i trzy razy przegrali. Zajęli czwarte miejsce, dające im możliwość gry w barażach o wejście do finałów. Niestety, w walce o ćwierćfinał pechowo ulegli w rzutach karnych drużynie Polonii Bydgoszcz i w dalszej części turnieju walczyli o miejsca 9.-12., kończąc ostatecznie turniej na miejscu 10.

- Chłopcy przez całe rozgrywki prezentowali równy poziom, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość – komentuje trener Michał Kukulski. - Do wyższego miejsca zabrakło im jedynie trochę szczęścia w rzutach karnych.

Starsi piłkarze w rozgrywkach grupowych trzy razy wygrali, raz zremisowali i raz przegrali. Pozwoliło im to zająć w grupie 3. miejsce, zaraz za drużyną Polonii Bydgoszcz. W drugim dniu turnieju chłopcy odnieśli pewne zwycięstwo nad Kujawiakiem i zakwalifikowali się do ćwierćfinału. Tam zmierzyli się, jak się później okazało, z późniejszym zwycięzcą turnieju - drużyną Wisły Płock. Ćwierćfinał to był typowy mecz walki, który zakończył się wynikiem 0:0, a o awansie Wisły Płock zdecydowały rzuty karne. W późniejszej fazie Włókniarz pokonał jeszcze DAP Toruń, zajmując ostatecznie 6. miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju.

- Na uwagę zasługuje fakt, że w całym festiwalu drużyna Włókniarza Pabianice odniosła tylko jedną porażkę i straciła tylko jedną bramkę – podkreśla trener Piotr Stelmasiak.

Rocznik 2007: Wiktor Placek,Jakub Olejniczak, Oliwier Michulka, Piotr Marcinkowski, Stanisław Pawłowski, Alan Zimoch, Antek Jakubowski, Cezary Sychniak, Suzi Adamczyk. Trener Michał Kukulski.

Rocznik 2005: Adrian Maciejewski, Igor Osiecki, Mateusz Grys, Adrian Szymański, Kamil Kaliski, Jakub Hoffamn, Antoniusz Janiak, Szymon Unikowski, Aleksander Kołodziej, Kamil Szumski, Igor Osiecki, Kacper Szumiał, Piotr Urlik, Trener Piotr Stelmasiak.