– Będzie to weekend wypełniony pięknymi zapachami dziesiątek rozkwitających róż, ale nie tylko, bowiem już w niedzielę odbędzie się również otwarcie Afloparkowego ogrodu ziołowego - informuja organizatorzy. 

Co zaplanowano?

Sobota to dzień pełen atrakcji związanych z różami.

O 10:30 odbędzie się inauguracja działalności Sekcji Zapachowej „Nosy” Polskiego Towarzystwa Różanego. Wydarzenie rozpocznie część oficjalna składająca się m.in. na krótkie wykłady wprowadzające do świata zapachu oraz węchu.

„Zapachy Szczęścia” - o nutach zapachowych róż  oraz „Trening Nosa - Kalendarz Początkującego Senseliera” - opowie o tym Łukasz Rojewski.
„Biologię Zapachu” poprowadzi dr hab. Bożena Matysiak.

Po części teoretycznej goście Afloparku zostaną zaproszeni do wspólnego treningu nosa na stanowisku zapachowym, testowania napojów poprawiających fantazję zapachową, a także spacer po ogrodzie, podczas którego z zawiązanymi oczami będą rozpoznawać poszczególne rodzaje róż – wyłącznie po zapachu.

Dla wszystkich odwiedzających prowadzony będzie plebiscyt na najpiękniejszy zapach różany.

- Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa i oddawania głosu, bowiem na jednego szczęśliwca czekać będzie wyjątkowa niespodzianka - zachęcają organizatorzy.

UWAGA! Uczestnicy warsztatów zapachowych proszeni są o nieużywanie tego dnia perfum. 

W niedzielę, o godzinie 12.00 odbędzie się oficjalne otwarcie ogrodu ziołowego.

Łukasz Tarapacz, główny ogrodnik Afloparku zabierze przybyłych w podróż do krainy ziół - oprowadzi po ogrodzie, opowie o ciekawostkach związanych z rosnącymi w parku ziołami i zdradzi kilka słów na temat uprawy poszczególnych gatunków.

W trakcie trwania festiwalu (zarówno w sobotę, jak i niedzielę) dla wszystkich odwiedzających dostępny będzie kiermasz roślin.

Bilety wstępu dostępne są w kasie parku. 

Szczegóły wydarzenia oraz kolejne atrakcje przygotowane przez Aflopark można śledzić TUTAJ lub TUTAJ.