„STREFA INTERESÓW” („The Zone of Interest”)
reż. Jonathan Glazer

„Strefa interesów” to produkcja brytyjsko-polsko-amerykańska. Zdjęcia zostały zrealizowane w całości w Polsce, a w ekipie pracowało ponad 100 polskich filmowców. Film został nagrodzony Oscarem za: Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Dźwięk.

Opis filmu:

Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.

Lista seansów „Strefy interesów”

„BIEDNE ISTOTY” („Poor Things”)
reż. Yorgos Lanthimos

Jest to uwspółcześniona wariacja na temat opowieści o Frankensteinie. W rolach głównych Emma Stone, Willem Dafoe i Mark Ruffalo. Film został doceniony w kategoriach: Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, Najlepsza Charakteryzacja i Fryzury, Najlepsza Scenografia i Najlepsze Kostiumy.

Opis filmu:

Bella Baxter zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna.

Lista seansów „Biednych istot”

„20 DNI W MARIUPOLU” („20 dniv v Mariupoli”)
reż. Mstyslav Chernov

Film trudny, ale potrzebny. Ukraiński reżyser uchwycił obraz ludzkiej tragedii związanej z początkiem agresji Rosji na Ukrainę. Film został nagrodzony w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. „Jestem pierwszym reżyserem, który to mówi odbierając nagrodę” mówił Chernov podczas gali „ale wolałbym nigdy nie nakręcić tego filmu”.

Opis filmu:

Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji - zapis zagłady Mariupola z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście.

Lista seansów „20 dni w Mariupolu”

Bilety są już dostępne w kasie kina oraz online.