Legendarna grupa Proletaryat trzyma formę. 17 marca, w Empiku i dobrych sklepach muzycznych, oficjalną premierę będzie miała nowa płyta "Ząb za ząb" zawierająca dziewięć autorskich kompozycji. Fanów zespołu na pewno ucieszy fakt, że Proletaryat wciąż gra w swoim charakterystycznym stylu, łącząc mocne riffy z refleksyjnymi tekstami.

10 marca na kanale YouTube pojawił się najnowszy teledysk Proletaryatu do utworu "Szajba".

- Mieliśmy przy nim mnóstwo wspaniałej zabawy. Musimy się z Wami tą radością podzielić. Musicie to zobaczyć - zachęcaja muzycy. 

18 marca zespół rozpocznie swoją trasę koncertową. Jeżeli chcecie zakupić płytę albo dowiedzieć się gdzie w najbliższym czasie wystąpi Proletaryat, zajrzyjcie na jego oficjalną stronę lub Facebooka.

Proletaryat to legenda polskiej sceny rockowej. Powstał w 1987 roku w Pabianicach. Od samego początku poruszając się w estetyce crossover, muzycy łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal, dodając do tej mieszanki mocne, bezpośrednie teksty. 

Zespół tworzą: Tomasz „Oley” Olejnik (śpiew), Dariusz „Kacper” Kacprzak (bas), Robert „Mały” Hajduk (perkusja), Wiktor Daraszkiewicz (gitara).