19 maja odbędzie się kolejna odsłona popularnego już i lubianego eventu zwanego Tomi dla Kobiet. Kino Tomi rozkręca się i z każdym wydarzeniem ma dla pabianiczanek (i nie tylko) coraz więcej niespodzianek.

O godzinie 18.00 na kinowej scenie wystąpi zespół Hanok. To trzy dziewczyny - Olga Łoś, Ewa Korycka-Grzegorczyk i Paulina Sikora-Krizhevska - które śpiewają z potrzeby serca. Wykonują wielogłosowe, tradycyjne pieśni z Podlasia, przede wszystkim z okolic Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Repertuar opiera na przekazie ustnym śpiewaczek wiejskich, nagraniach i archiwalnych zapisach. Nazwa zespołu w gwarze podlaskiej oznacza ganek – miejsce sąsiedzkich spotkań, rozmów i wspólnych śpiewów. Hanok, za pomocą pieśni, chce oddać piękno głosów, mądrość tekstów ludowych i radość ze wspólnego spotkania.

Wstęp na koncert kosztuje „co łaska” do kapelusza.

Od godziny 19.00, tradycyjnie m.in. konkursy z nagrodami od partnerów wydarzenia. Nowością podczas Tomi dla Kobiet będzie fotobudka360.

Na ekranie zobaczymy film. pt. „Mafia mamma”. W rolach głównych nominowana do Oscara Toni Collette i uwodzicielska, jak zawsze, Monica Bellucci.

Opis filmu:

Kristin ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu.

Bilety na TDK TUTAJ.