Przed pokazem każda z pań otrzyma drobne upominki. Dodatkowo rozlosowanych zostanie 10 nagród głównych. Start o godzinie 19.00. Wydarzenia z cyklu Tomi dla Kobiet możecie śledzić m.in. dołączając do grupy na Facebooku (link).

31 marca na ekranie jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy - "W gorsecie".

"Wibrujący, błyskotliwy, obdarty z laurkowego pudru". Opowiedziana z pazurem ponadczasowa i uniwersalna opowieść o wolności. W rolę cesarzowej Sisi - skandalistki, rewolucjonistki i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki - wcieliła się nagrodzona w Cannes Vicky Krieps. 

Cesarzowa Sisi jest jedną z największych wiedeńskich atrakcji turystycznych, jej twarz widnieje na niezliczonych pamiątkach, a klasyczna już trylogia filmowa z Romy Schneider wyświetlana jest w austriackiej telewizji w każde święta. Jej wizerunek jest jednak zatrzymany w czasie, reżyserka Marie Kreutzer sięga po inny moment życiowy znanej postaci – ukazuje Elizabeth kiedy kończy 40 lat i zaczyna być postrzegana przez pryzmat swojego wieku, nie dokonań czy aspiracji. Sisi pragnie uniknąć wtłoczenia w sztywny gorset oczekiwań, chce równocześnie zabezpieczyć swoje dziedzictwo.

Bilety na film dostępne są TUTAJ