Miejskie święto zorganizowano po raz drugi na terenie centrum handlowego Tkalnia oraz polu golfowym przy ul. "Grota" Roweckiego. Impreza rozpoczęła się oficjalnie o godzinie 16.00, ale wydarzenia towarzyszące trwały od rana. Główna scena stała na polu golfowym Arkadia (tu też prezentowały się m.in. organizacje i przedsiębiorcy). Konferansjerem, zapowiadającym występy artystów i zabawiającym publiczność był Michał Paszczyk znany z kabaretu Paranienormalni. Równolegle, na małej scenie w pasażu handldowym można było podziwiać pokazy taneczne, wokalne oraz fitness i brać udział w przeróżnych animacjach. Na parkingu Tkalni stanęło wesołe miasteczko i strefa gastronomiczna.

Największą liczbę osób przyciągnęły wieczorne koncerty. O godzinie 18.00 scenę opanował duet Smolik & Kev Fox. Charyzmatyczni muzycy wydali jeden z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, a pierwszy singiel "Run" przez wielu uznawany jest jako utwór roku. 

Smolik & Kev Fox

Hity takie jak "Drogi proste", "Buka", "Wzięli zamknęli mi klub" czy "Przeźroczysty świat" zagrało rodzeństwo Sienkiewiczów, znanych publiczności jako formacja Kwiat Jabłoni.

Kwiat Jabłoni na Dniach Pabianic

Na deser wystąpił Krzysztof Zalewski z zespołem. Usłyszeliśmy słynne piosenki, m.in. "Miłość, Miłość", "Annuszkę" i "Ptaki". Nie zabrakło też hitów znanych z Męskiego Grania - coveru piosenki zespoły Hey, "Zazdrość" oraz "Początek". 

Krzysztof Zalewski na Dniach Pabianic Życie Pabianic

Na zakończenie 44. Dni Pabianic zagrał DJ Johny.