W sobotę, 19 września o godz. 20.30 zagrają w Pabianicach w klubie Deja Vu przy ul. Narutowicza 5 (wstęp 20 zł). Wcześniej, bo 17 września (czwartek) o godz. 18.00 zapraszają do Domu Kultury w Ksawerowie (wstęp 5 zł). 

Lubomir Lichy to jeden z czołowych czeskich karykaturzystów. Jego pasją jest również muzyka, którą tworzy od lat. Podczas jednego z plenerów w Polsce poznał Jacka Urlika, jednego z najlepszych polskich harmonijkarzy, lidera bluesowego zespołu Tipsy Drivers.

To spotkanie okazało się na tyle energetyzujące, że obaj muzycy postanowili rozpocząć współpracę, która trwa do dzisiaj. Muzyka, jaką grają, to autorskie utwory Lubomira w języku czeskim i angielskim, jak również standardy o bluesowym zabarwieniu. Wspaniały, ciepły wokal i poetyckie teksy Lubomira w połączeniu z harmonijką Jacka Urlika tworzą niepowtarzalny klimat.

Koncert w ich wykonaniu to podróż do różnych zakątków ludzkiej duszy i umysłu, na długo pozostająca w pamięci. Muzycy są w trakcie pracy nad ich pierwszą wspólną płytą, a każdy zagrany koncert daje im wiele radości i satysfakcji.