Pierwszy z trzech dużych koncertów zaplanowano w piątek (29 lipca) o godz. 20.00 na placu Wolności. Organizatorzy urodzin miasta zaprosili: łódzki skład hip hopowy - Dwa Sławy, polskiego rapera i producenta muzycznego - Tego Typa Mesa oraz jednego z najpopularniejszych obecnie w kraju didżejów - Goorala. W sobotę (30 lipca) o godz. 18.00 na rynku Manufaktury publiczność bawić się będzie podczas koncertu grupy Feel oraz zespołu Enej. Po zakończeniu koncertów w Manufakturze Muzyczne Urodziny Łodzi będą kontynuowane na placu Wolności. Od 21.00 zabrzmi tam Jamal, a na zakończenie wieczoru - legendarny polski zespół rockowy Lady Pank.

Podczas świętowania urodzin nie zabraknie też innych atrakcji. Centrum jubileuszowych wydarzeń stanie się ulica Piotrkowska. Tam zaplanowano: plenerowe spektakle Teatru Pinokio, mistrzostwa polski w koszykówce 3x3, zawody baristów oraz animacje dla dzieci. Z myślą o miłośnikach gotowania zorganizowane zostaną zajęcia kulinarne z Klaudią Budny
(finalistka programu Masterchef) oraz jarmark włoskich produktów. Przy okazji imprezy odbędą się także degustacje pizzy oraz wystawa zabytkowych włoskich samochodów i motocykli. Odbędą się również pokazy tańca, zajęcia z jogi i capoeiry. Dla dzieci zaplanowano strefę budowania z klocków, tematyczne gry oraz szaleństwa na dmuchanych zabawkach. Na Piotrkowskiej zobaczymy też kilkadziesiąt zabytkowych aut. Członkowie Stowarzyszenia Classic Cars Łódź przygotują konkursy polegające na zmianie koła na czas, rozpoznawaniu części samochodowych przez dotyk oraz rozróżnianiu modeli aut na podstawie zdjęć.

Dodatkowo, 30 i 31 lipca w godz. 12.00-20.00 na al. Kościuszki (pomiędzy Radwańską a Żwirki) poprowadzony zostanie tor kar-tingowy. Na gokartach będą mogli pojeździć wyłącznie dorośli. Natomiast wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wieczornych lotach widokowych balonami na uwięzi. Wzbijające się na wysokość 30 metrów balony zostaną ustawione na placu Dąbrowskiego oraz parkingu przy hali Atlas Arena.