- To chyba jedyny moment, kiedy Pabianice przestają być zwykłym miastem i stają się na jeden wieczór miastem portowym - z prawdziwą atmosferą żeglarskiej tawerny - uważają członkowie Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.

Co to za moment? XXV Spotkanie z Piosenką Żeglarską, które  zaplanowano 26 stycznia o godz. 19.00 w restauracji Jubilatka (ul. Piłsudskiego 12).

W tym roku dla żeglarzy i sympatyków żeglarstwa zagra folk-rockowy zespół Orkiestra Samanta, laureat wielu szantowych festiwali. Przez kilkanaście lat istnienia grupa zagrała ponad 700 koncertów w całej Polsce i kilkadziesiąt za granicą. Zespół wydał 5 albumów: „Kurs do domu” (2002), „Odyssee/Odyseja” (2005), „Pod wiatr” (2005), „Sztorm” (2009), „Winlandia” (2014). Od 2011 pełni oficjalny mecenat artystyczny nad polskim żaglowcem „Kapitan Borchardt”.
Zabawa z żeglarzami potrwa około 3 godzin. Wejściówki na imprezę, które w jej trakcie będzie można wymienić na obiad lub płonące lody dla dzieci, można kupić w siedzibie Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych (ul. Myśliwska 15). Konieczna jest rezerwacja miejsc pod tel. 784 133 511.

- Nasz klub przekazał też 40 bezpłatnych wejściówek dla pabianickiej młodzieży z gimnazjów oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 – informują organizatorzy.

To już 25. spotkanie z muzyką szantową w naszym mieście, które przybliża tradycje żeglarskie. Podczas wydarzenia odbędzie się loteria, w której do wygrania będą płyty „Orkiestry Samanty”.

Jak co roku, uczestnicy spotkania dostaną teksty wybranych szant, tak aby wszyscy mogli wspólnie pośpiewać.

Współorganizatorami imprezy są Starostwo i Miejski Ośrodek Kultury.