"Między gwiazdy" to koncert legendarnej skrzypaczki Anne Sophie-Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra.

W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje z George’em Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

Anne Sophie-Mutter i John Williams przyjaźnią się od wielu lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia.

- Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, John na nowo zaaranżował specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie” – mówi Anne Sophie-Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.

Jej plenerowy koncert, zarejestrowany latem, w scenerii monachijskiego Königsplatz, poprowadził David Newman, amerykański dyrygent i także kompozytor muzyki filmowej (m.in. do „Epoki lodowcowej").

Bilety na to wydarzenie kosztują 29 zł. W przedsprzedaży (do 2 dni przed seansem) 26 zł.

KONKURS

Do rozdania mamy 3 pojedyncze na retransmisję koncertu. Żeby je otrzymać, wymieńcie co najmniej trzy filmy, do których muzykę skomponował John Williams. Macie na to czas do środy (1 czerwca) do godziny 12.00. Czekamy pod adresem: konkurs@zyciepabianic.pl. Z wybranymi osobami skontaktujemy się w wiadomości zwrotnej. Bilety będą do odebrania w kasie kina.