W JazzBassCafe w niedzielę 28 listopada o godz. 19.00 zagra zespół The Stage. Wejściówka: 25 zł.

Tego dnia zespół będzie promował album: "Persona Non Grata"

W roku 1993 Wojtek Gruszczyński, będąc jeszcze uczniem szkoły muzycznej, postanawia założyć pierwszy zespół. Do współpracy zaprasza Marcina Grzybka i już w tym samym roku powstają pierwsze nagrania realizowane w małym sosnowieckim studio nagrań. Wtedy też Wojtek i Marcin zdecydowali się na nazwę The Stage.
Przez lata działalności przewinęło się wiele ciekawych postaci, wspaniałych muzyków, którzy mieli kolosalny wpływ na charakter, brzmienie, postrzeganie muzyki. Od muzyków klasycznych przez jazzowych po bluesowych i rockowych. Wszystko w imię łamania granic i poznania wielu muzycznych światów. To dzięki takiej otwartości zespół nie bał się wielu muzycznych eksperymentów.
Koncerty zespołu to podróż w różne rejony muzycznych doznań: utwory The Stage często wyzwolone ze ścisłej formy, poddane wpływom improwizacyjnym, zaskakującym aranżacjom, bazujące na przestrzeni i synkretyzmie; potrafią zaskakiwać, jednocześnie nie gubiąc istoty przekazu. Zespół może w każdej chwili przemieszczać się w nowe rejony emocji; dlatego też, każdy występ jest szczególny, gdzie słuchacz zostaję wciągnięty w zabawę uczuć.
W twórczości The Stage można odnaleźć nawiązania do współczesnego świata i jego problemów, do antagonizmów i przyzwyczajeń człowieka, w końcu zaś do fundamentalnych pytań o celowość życia.

Obecny skład zespołu: Wojtek Gruszczyński – wokal, gitara, Marcin Grzybek – gitara basowa, Michał Konior – gitara, Łukasz Piechota – piano, Arek Kaliński – sax, Seweryn Piętka – bębny, Beata Pysz - chórki.

Posłuchać utworu z nowej płyty można na: muzyka.interia.pl/teledyski/teledysk/the-stage-persona-non-grata,289775

Odbieranie zarezerwowanych biletów w barze JBC do piątku przed koncertem. Rezerwacje bez potwierdzenia do piątku 26.11 będą nieważne. Tel. Kuba 603 935 324, Mona 607 57 21 57.