Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej – 17 stycznia, godz. 20.00

Edyta Geppert kilka lat temu nawiązała współpracę z krakowskim klezmerskim zespołem Kroke, bardzo dobrze znanym za granicami kraju (również z koncertów z Nigelem Kennedy’m). Owocem ich wspólnej pracy jest wyjątkowy spektakl muzyczny – „Śpiewam życie”, stworzony przy wydatnej pomocy znakomitego aranżera Krzysztofa Herdzina i wszechstronnego perkusisty Tomasza Grochota, w reżyserii Piotra Loretza. Oprawą koncertu jest unikatowa scenografia wirtualna krakowskiego artysty – Bartka Kulasa.

Połączenie Edyty Geppert i Kroke to klimat niezwykły – wycieczka w świat tradycyjnej muzyki żydowskiej, ognistych porywów bałkańskich; to żywiołowość, smutek i zaduma splecione ze sobą; niepowtarzalny klimat świata, który przeminął, zostaje wskrzeszany wraz z pierwszymi dźwiękami instrumentów, by porwać publiczność w zaczarowany świat tekstów pisanych przez samo życie i muzyki płynącej prosto z serca. To wyjątkowa okazja uczestniczenia w ich dopracowanym do perfekcji spektaklu muzycznym i przeżycia wyjątkowych emocji, jakich dostarczają tylko najbardziej utalentowani artyści.

Udział biorą: Edyta Geppert, Kroke - Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – kontrabas, Jerzy Bawoł – akordeon. Gościnnie: Tomasz Grochot – perkusja, Krzysztof Herdzin – fortepian. Scenariusz i reżyseria – Piotr Loretz. Scenografia wirtualna – Bartek Kulas

Bilety w cenie 90 i 120 zł w Kasie Filharmonii Łódzkiej - tel. 42 664 79 79, w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Piotrkowska 102a, tel. 42 633 92 21), oraz na stronach portalu www.ebilet.pl.