6 grudnia o godz. 17.00 zaprasza Teatr Muzyczny w Łodzi (ul. Północna 47/51). Wyjątkowe ceny biletów przy zamówieniach grupowych (od 10 osób) – 70 zamiast 100 zł i 90 zamiast 120 zł. Informacje i zamówienia: 71 337 32 08.

Verdi Gala to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny, który łączy w sobie fragmenty oper, które zna cały świat, m.in.: „La Traviata”, „Rigoletto”, „Aida”, „Nabucco”, „Trubadur”.

Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego z włoskimi i polskimi wykonawcami na czele. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90- osobowy zespół.

Roncole Verdi Orchestra, dotychczas występująca za granicą pod nazwą Opera Polska, powstała z inicjatywy maestro Marka Tracza i włoskiego dyrygenta Silvano Frontaliniego po udanej inauguracji Festiwalu Verdiowskiego w 1989 r., w miejscu urodzenia Giuseppe Verdiego – Roncole Verdi. Trzon orkiestry stanowią najwybitniejsi muzycy filharmonii i teatrów operowych z Polski.

Giuseppe Verdi w swojej muzyce w sposób mistrzowski oddaje wszelkie ludzkie uczucia, emocje i namiętności. Na scenie jak w kalejdoskopie przewijają się obrazy z różnych epok - od starożytnego Egiptu, poprzez dwory możnowładców, obozy cygańskie do saloników romantycznych.

Najpiękniejsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym „Va pensiero” w połączeniu z bajecznymi kostiumami, oryginalną choreografią stworzą niepowtarzalne widowisko, które na długo zapadnie w pamięć. 

Źródło: materiały promocyjne organizatora.