Koncert w Pabianicach stanowi drugi (po Łodzi) punkt w pierwszej, małej trasie koncertowej grupy. Muzycy jeszcze w styczniu zagrają w Poznaniu i Warszawie.

Zespół Substytut powstał z inicjatywy dwóch członków zespołu Candy Machine w lipcu 2008 roku. Do muzyków - Maćka Ramisza (gitara i wokal) i Jakuba Pawlaka (perkusja) dołączył Maciek Hyrycz grający na basie. Pierwsze próby odbywały się w garażu lidera grupy Maćka Ramisza, gdzie tworzono i ogrywano nowo powstały materiał zespołu.
Muzyka grupy oscyluje głównie między muzyką indie - rockową czy też szeroko rozumianą muzyką alternatywną, lecz czerpie także elementy z innych stylistyk, które często nie są związane z brytyjską muzyką gitarową. Wszystko to spowodowane jest wysublimowanymi, czy też wręcz wyszukanymi, a zarazem często różniącymi się inspiracjami poszczególnych muzyków grupy. Nie obce są tutaj nazwy takich zespołów jak Myslovitz, Radiohead czy też Editors lub Interpol. Grupa zagrała już masę koncertów w macierzystym mieście, ale także poza jego granicami. Mieli już okazję supportowania takich zespołów, jak Myslovitz, czy artystów - Sidney Polak.
Aktualnie grupa jest już po zarejestrowaniu swojego pierwszego, debiutanckiego materiału na album demo, który nosi tajemniczą nazwę "Crash Team Racing".
Kapela może poszczycić się już pierwszymi, dość istotnymi sukcesami, na które składają się:

-II nagroda na Regionalnym Pikniku Rockowym w Pabianicach.
-III nagroda na Rock May Festival w Skierniewicach.
-zakwalifikowanie się spośród 170 zespołów do sms'owych eliminacji Browar Rock Festiwal w Żywcu (w komisji zasiadali m.in. Wojtek Kuderski z Myslovitz, muzycy zespołu Sublim, dziennikarze radiowej Trójki ).
-zakwalifikowanie się również spośród 170 zespołów do eliminacji Maj Music Festiwal w Katowicach( w komisji zasiadali m.in. dziennikarze AntyRadia, Przemek Myszor z Myslovitz oraz inni dziennikarze muzyczni).

Substytut

Gatunek:

Alternative / Indie / Rock

Członkowie:

Maciej Ramisz - lead singer, guitar
Maciej Hyrycz - bass
Jakub Pawlak - drums