Organizatorzy tegorocznej edycji Bloom festiwal starli się tak wyselekcjonować artystów by zapewnić swoim gościom ofertę bardzo atrakcyjną i różnorodną.

Zainaugurował festiwal Adam Snomek, muzyk, który grając i śpiewając popularne utwory w zabawny sposób opowiadał ciekawostki ze świata muzyki.
W najbliższą niedzielę 28 maja o godz. 18.00 wystąpi Robert Janowski. To postać niezwykle popularna. Stworzył niezapomnianą kreację w musicalu Metro, wziął udział w licznych produkcjach telewizyjnych. Znany jest zwłaszcza z teleturnieju „Jaka to melodia”.
Te występy oraz liczne koncerty przyczyniły się do niesłabnącej popularności tego artysty. W razie niepogody koncert może zostać przeniesiony do sali koncertowej Pawelana. Bilety (100 zł) do nabycie w kasie Afloparku (ul. Partyzancka 195) lub na bilety24.pl

11 czerwca zagra dla nas Marcin Wyrostek Trio. Dzięki zwycięstwu w programie Mam Talent muzyk się on najpopularniejszym w kraju muzykiem grającym na akordeonie. Jego koncerty wzruszają, bawią i odkrywają na nowo możliwości niedocenianego przez wielu instrumentu. Koncert o godz. 18.00 w Afloparku ( Partyzancka 195). Bilety (100 zł)do nabycie w kasie Afloparku. Organizatorzy w razie dużej liczby chętnych mają zamiar przenieść koncert do „Pawelany”

Pabianicki Salon Muzyczny to również projekt muzyków z Pabianic. W repertuarze znajdą się dzieła muzyczne nawiązujące do natury - kwiatów, ptaków, krajobrazów, np. pieśni "Wiosna" Chopina, aria Rusałki Dworzaka oraz utwory instrumentalne. Repertuar ten będzie wspaniale współgrał ze scenerią Afloparku. W salonie wystąpi 9 lipca o godz. 18.00 Ostatnie Kuszenie Małgorzaty - pabianicki zespół grający muzykę z gatunku poezji śpiewanej, poezji turystycznej. Bilety ( 30 zł) w kasie Afloparku lub na bilety24.pl

13 sierpnia o godz. 18.00 usłyszymy największe latynoskie hity i zobaczymy pokaz tańca flamenco w wykonaniu zespołu Candelo i jednej z czołowych polskich tancerek i instruktorek flamenco. Wspólna zabawa z publicznością, animacje taneczne i spontaniczna interakcja z publicznością sprawiają, że każde wydarzenie z udziałem zespołu staje się niepowtarzalnym koncertem, gwarantującym nie tylko wspaniałą zabawę ale i dostarczającym niezapomnianych emocji

27 sierpnia wystąpi zespół The BEATLMEN. Tworzy go czwórka muzyków z Wrocławia - do złudzenia przypominających chłopaków z Liverpoolu – i grających największe przeboje Beatlesów. Oryginalne instrumenty, garnitury, buty i peruki przeniosą słuchaczy w klimat lat 60.

10 września usłyszymy Orkiestrę Dętą z Górki Pabianickiej pod dyrekcją Roberta Kraski. Będzie to koncert muzyki filmowej. Początek godz. 18.00.