Miejsce: sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury. Start: godz. 18.00. Wstęp darmowy.

„Łyżka czyli Chilli” są twórcami legendarnego programu telewizyjnego "Oczywiście". Swoje autorskie akcje artystyczne realizowali wspólnie z grupą Łódź Kaliska. Formacja stoi również za organizacją Festiwalu Kultury i Sztuki "Weź to wyłącz" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Członkowie grupy współpracowali z kultowymi miesięcznikami "Plastik" i "Brum" (gry planszowe), a także z pismem "Aktivist" i "Chichot". Wystawiali m.in.: w Zachęcie (wystawa autorska), w Bunkrze Sztuki (wystawa "Pop-Elita"), w BWA na terenie całej Polski. Brali udział w Krowiej Paradzie (Krowa Polska Gola). Występują w Polsce i za granicą również jako muzycy w zespołach: Boskie Torsy i Drew-Bud.

W 2004 roku zrealizowali wspólnie z telewizją Kino Polska autorski program "Łyżka czyli Chilli zapodaje", w którym wystąpili w typowych dla nich garniturach z lat 70., które stały się znakiem rozpoznawczym ich stylu. Podejmowali wtedy w telewizyjnym studio następujących gości: Vadara z Kosmosu, Olafa Deriglasoffa oraz zaprzyjaźnioną grupę muzyków country Mitch&Mitch.

Łyżka czyli Chilli to także autorzy kultowych filmów offowych, m.in. "W hołdzie nauki", "Ty tani K." oraz "Horrory". Od stycznia 2006 roku KinOFFteka Telewizji Kino Polska emituje serię pseudonaukowych prób, których podjęła się Łyżka czyli Chilli, m.in. "Próba zawiązania sznurówek odkurzaczem" czy "Próba rozegrania meczu piłkarskiego na boisku o wymiarach 30 x 50 cm". Niektóre z prób zakończyły się powodzeniem. (źródło film.onet.pl)